تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

تماس

تماس با ما

 
 

اورژانس

رئیس بخش:

دکتر فائزه موشیدی متخصص زنان و زایمان

 

نام مسئول بخش:

محبوبه توشیده - کارشناس مامایی

 

محل بخش:

ساختمان جدید، طبقه همکف

 

تلفن های داخلی:

تریاژ 279

اورژانس بستری 280-323

 

تعداد تخت فعال:

29 تخت بزرگسال + 4 تخت نوزاد

 

تعداد پرسنل:

40 نفر نیروی تخصصی شامل: 9 پرستار، 31ماما، 1 نفر منشی، 3 خدمتگزار، 2 بیماربر، 2 کمک بهیار

 

فضای فیزیکی:

اورژانس این مرکز واقع در طبقه همکف بیمارستان با ظرفیت 25 تخت فعال  میباشد که به دو بخش مجزای اورژانس سرپایی و اورژانس بستری تقسیم شده است  .چنانچه برای اولین بار به این مرکز مراجعه نموده اید مستقیما به اورژانس مراجعه نمائید . در آنجا پرسنل مجرب وکاردان به همراه تجهیزات کامل بصورت 24ساعته در هفت روز هفته آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

بخش اورژانس از نظر فضای فیزیکی دارای  8 اتاق مجزا می باشد که شامل اتاق تریاژ، اتاق الکتیو، اتاق پزشک، اتاق سونوگرافی، اتاق تزریقات، اتاق عمل سرپایی، اتاق CPR ، بخش بستری می گردد .

اتاق تریاژ: بیمار  در  بدو  ورود توسط ماما تریاژ سپس براساس اولویت سطوح تریاژ به سمت اتاق پزشک جهت ویزیت هدایت می شود.

اتاق الکتیو: مجهر به یک تخت فعال می باشد. آماده سازی بیماران الکتیو جهت انجام سزارین و اعمال جراحی زنان در این بخش انجام می گیرد. خدماتی همچون خون گیری، دارودهی، چک فشارخون و قند خون، NST، EKG و ...

اتاق پزشک : مجهز به 2 تخت فعال و 1 تخت ژنیکولوژی و یک اتاق ایزوله عفونی دارای یک تخت می باشد بیمار در این اتاق توسط پزشک ویزیت می گردد.

اتاق سونوگرافی: مجهز به یک تخت،در صورت نیاز به سونوگرافی اورژانسی توسط متخصصین زنان (مانند رویت قلب جنین) بیمار به اتاق سونوگرافی هدایت میشود.

اورژانس بستری  : مجهز به 11 تخت فعال بزرگسال می باشد. دو اتاق ایزوله روان و عفونی و 3 تخت بستری نوزاد و یک تخت ژنیکو داد. این بخش دارای دستگاه مانیتورینگ قلب جنین و قلب مادر ، سونی کید ، دستگاه نوار قلب بزرگسال ، دستگاه نوار قلب جنین، وسایل ضروری احیاء و ... می باشد و بیمار به مدت حداکثر 12-6 ساعت بستری و تحت درمان قرار می گیرد .

خدمات در حال ارائه عبارتند از : ویزیت مادر باردار و مسائل مربوط به زنان ، NSTEKG-کشیدن بخیه ، انجام تست فرن ، تزریقات و خونگیری، آماده سازی بیماران الکتیو جهت اعمال جراحی زنان و سزارین ویزیت نوزاد اورژانسی در شیفت عصر و شب

 

عملکردهای بخش:

بیماران مراجعه کننده به اورژانس ابتدا توسط ماما و رزیدنت بررسی می گردند و پس از تصمیم گیری به دو صورت تعیین تکلیف می شوند :

سرپایی: بیمار پس از ویزیت ، خدمات را به صورت سرپایی دریافت می نمایید. این بیماران در صورت داشتن تزریقات ، پانسمان ،سوچور، سونداژ ، شستشوی محل عمل و ... به صورت سر پایی  خدمات را دریافت می نمایند.

بستری: که خود به دو صورت است:

طبق نظر پزشک برای بیمارانی که نیاز به جراحی یا مراقبت خاصی داشته باشند پرونده دائم تشکیل شده و  پس از انجام اقدامات اولیه به  یکی از بخشهای بستری منتقل می شود.همچنین مادران باردار یا بیمارانی که از پزشک متخصص دستور بستری داشته باشند پس از مراجعه به اورژانس و انجام اقدامات اولیه و تعویض لباس به بخش مورد نظر منتقل می شوند.

در صورتی که بیمار نیاز به مراقبت موقت ، دریافت سرم و تحت نظر بودن داشته باشد در بخش اورژانس سر پایی بستری می شوند تا پس از سیر درمان در زمان کمتر از شش ساعت تعیین تکلیف شوند و در صورت صلاحدید پزشک ترخیص و یا در بخش مورد نظر بستری گردند .

طراحی پورتال

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام