تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

تماس

تماس با ما

 

تور آشنایی با کتابخانه مرکزی و کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی همدان

 جهت حضور در تور به کتابخانه مرکزی دانشگاه بر اساس جدول زمانی ذیل مراجعه نمایید.

 

برنامه زمانی تور آشنایی با کتابخانه مرکزی و کتابخانه دیجیتال

 

دانشجوبان کارشناسی

دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویان دکتری

شنبه

ساعت ۱۰ الی ۱۲

   

یکشنبه

 

ساعت ۱۰ الی ۱۲

 

دوشنبه

   

ساعت ۱۰ الی ۱۲

سه‌شنبه

ساعت ۱۰ الی ۱۲

   

چهارشنبه

 

ساعت ۸ الی ۱۰

ساعت ۱۰ الی ۱۲

 

 

جلسه هماهنگی برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۳حوزه مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات وفناوری دانشگاه ،جلسه هماهنگی برنامه عملیاتی  سال ۱۴۰۳حوزه مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه  با حضور دکتر حسین وکیلی‌مفرد مدیر اطلاع‌رسانی پزشکی و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه، خانم دکتر براتی، خانم دکتر زرقانی، خانم بهاری‌موفق، خانم یوسفی و آقای خراباتی برگزار شد. در این جلسه دکتر وکیلی‌مفرد با بیان اهمیت تحقق اهداف برنامه عملیاتی دانشگاه و لزوم ارائه گزارش یکساله فعالیت‌های تخصصی حوزه مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه به برگزاری جلسه در سطح دانشگاه برای برنامه عملیاتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اشاره و بر اجرای حداکثری فعالیت‌های یکساله  برنامه عملیاتی دانشگاه حوزه مدیریت اطلاع‌رسانی سال ۱۴۰۳ تاکید کردند. ایشان در ادامه با بیان اینکه برنامه عملیاتی دانشگاه و برنامه عملیاتی وزارت بهداشت  تا حد امکان باید در یک راستا باشند، بر فعالیت‌های ارزشمند و مستمر مدیریت اطلاع‌رسانی که می‌توانند به عنوان فعالیت در برنامه عملیاتی دانشگاه مطرح شوند تاکید فرمودند.  

در ادامه عناوین برنامه‌های عملیاتی پیشنهادی حوزه مدیریت و اطلاع‌رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه مورد نقد وبررسی قرار گرفت.

 

نمایه شدن دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایگاه اطلاعاتی Incite

وابستگی سازمانی استاندارد دانشگاه علوم پزشکی همدان (Hamadan University of Medical Sciences) در پایگاه اطلاعاتی InCite از پایگاه‌های زیرمجموعه پایگاه WEB OF SCIENCES نمایه گردید.

 

تقدیر از مسئول کتابخانه بیمارستان فاطمیه

 

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار از مسئول واحد کتابخانه این مرکز تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فاطمیه چهارشنبه مورخ ۲۴ آبان ماه به مناسبت فرارسیدن هفته ملی کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار، آقایانی مدیریت مرکز به همراه مدیر خدمات پرستاری و جمعی از مسئولین این مرکز در واحد کتابخانه حضور یافتند و با اهدا گل و لوح تقدیر، ضمن تبریک این روز از زحمات ارزشمند واحد کتابخانه تقدیر نمودند.

 

 

 

 

جلسه هم‌اندیشی کتابداران دانشگاه برگزار شد.

 

به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، جلسه هم‌اندیشی کتابداران دانشگاه با حضور معاونت تحقیقات و فناوری، آقای دکتر شکوهی، سرپرست مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و ریاست کتابخانه مرکزی آقای دکتر حسین وکیلی‌مفرد،کتابداران کتابخانه مرکزی، مسئولان کتابخانه‌های دانشکده‌ای و بیمارستانی در سالن جلسات پژوهش کتابخانه مرکزی برگزار شد. دکتر شکوهی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با تقدیر و تشکر از دکتر محمدکریم صابری مدیر اطلاع‌رسانی سابق کتابخانه مرکزی، اظهار داشتند آقای دکتر حسین وکیلی‌مفرد از اساتید سرآمد و با تجربه حوزه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی، بهترین گزینه برای تصدی مسئولیت مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و ریاست کتابخانه مرکزی دانشگاه هستند. سپس دکتر شکوهی مدیریت مبتنی بر رضایت کاربران، تهیه چک‌لیست‌های نظرسنجی مشتری مداری، افزایش ساعت کاری سالن‌های مطالعه کتابخانه‌های دانشگاه، خرید منابع ضروری بر اساس نیازهای واقعی کاربران با توجه به هزینه بالای فراهم‌آوری منابع فارسی و انگلیسی و ترویج استفاده حداکثری از کتب الکترونیک را از اولویت‌های کاری در حوزه مدیریت اطلاع‌رسانی عنوان کردند و متذکر شدند در سال 1401 مبلغ پنج میلیارد ریال صرف تهیه و خرید منابع چاپی و الکترونیکی فارسی و انگلیسی کتابخانه‌های دانشگاه شده است و همه درخواست‌های کتاب کتابخانه‌ها خریداری شده است. سپس آقای دکتر وکیلی مفرد ضمن تشکر ویژه از آقای دکتر شکوهی و کتابداران دانشگاه بابت حضور در جلسه، با بیان مشکلات و چالش‌های کتابخانه‌های دانشگاه به تلاش حداکثری کتابداران بر ارتقاء خدمات متنوع کتابخانه‌ای و اشاعه گزینشی اطلاعات تاکید نمودند. ایشان هماهنگی حداکثری با مسئولان کتابخانه مرکزی، بروزرسانی مستمر کتابخانه‌ها و وب‌سایت آنها بر اساس برنامه عملیاتی وزارت بهداشت، اصلاح ساختار نیروی انسانی و اخذ مجوز ردیف مستقل استخدام برای رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی در آزمون‌های استخدامی دانشگاه، افزایش ساعت کاری سالن‌های مطالعه کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های دانشکده‌ای و بیمارستانی، بازدید میدانی و مستمر از کتابخانه‌های تابعه دانشگاه، اصلاح فرایند خرید و عدم تهیه نسخ تکراری کتاب‌ها، ابلاغ استانداردهای کتابخانه‌ای کتابخانه‌های بیمارستانی و هماهنگی حداکثری با استانداردهای مذکور جهت ارتقاء خدمات را خواستار شدند. در نهایت کتابداران کتابخانه‌های دانشگاه به بحث و تبادل نظر و بیان مشکلات پرداختند و موظف به پیگیری اقدامات و ارائه گزارش کاری مستمر محل خدمت خودت شدند.

 

 

فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار برای تمامی کتابداران و پویندگان دانش مبارک‌باد.

 

مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی همدان  به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار را به همه کتابداران ساعی کتابخانه‌ مرکزی و کتابخانه‌های تابعه دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می‌کند.

سی‌امین دوره هفته کتاب  از  بیست و یکم تا بیست و هفتم آبان ماه ۱۴۰۱ با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» آغاز شده است.

·       شنبه 21 آبان: کتاب، دانش‌آموز، آینده

·       یک‌شنبه 22  آبان: کتاب، خانواده، زندگی آگاهانه

·       دوشنبه 23 آبان: کتاب، دانشجو، پیشرفت دانش‌بنیان

·       سه‌شنبه 24 آبان: کتاب، کتابخوانی و کتابدار

·       چهارشنبه 25 آبان: کتاب، رسانه و زبان‌فارسی

·       پنج‌شنبه 26  آبان: ناشران، کتابفروشان و ارکان صنعت نشر

·       جمعه 27 آبان: کتاب، ورزش و جوانمردی

 

قابل توجه اعضای محترم هیئت علمی وپژوهشگران و دانشجویان گرامی

 

 

پورتال نیافام

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام