تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

تماس

تماس با ما

اخبار عملکرد و گزارش فعالیت های واحد

 

واحد توسعه تحقیقات بالینی مشترک بیمارستان فاطمیه همدان  سال1393  با سرپرستی خانم دکترشهلا نصرالهی راه اندازی شد.

 مکان واحد در 1399 به طبقه زیرین بیمارستان منتقل گردید. پس از راه اندازی مجدد واحد در بهمن ماه،  شورای پژوهشی واحد با همکاری اعضاء هیئت علمی دو بیمارستان تشکیل شد و اولین جلسه شورای پژوهشی واحد در اسفندماه 96 تشکیل شد.

در حال حاضر تعداد اعضای شورای پژوهشی این واحد 40 نفر از اعضاء هیئت علمی می باشند که جلسات شورای پژوهشی واحد بطور منظم  بصورت ماهیانه برگزار می گردد.

جهت پیشبرد اهداف پژوهشی بیمارستان و نهادینه نمودن پژوهش های بالینی در بیمارستان، جناب آقای دکتر صالحی ذهابی به عنوان معاون پژوهشی مرکز منصوب شد.

به دنبال این انتصاب و مباحث مطرح شده در جلسات شورای پژوهشی، جلساتی با گروه های مختلف بیمارستان جهت آشنایی اعضاء هیئت علمی، دستیاران و دانشجویان  با فعالیت های واحد برگزار شد.

با توجه به نیازسنجی که در این جلسات انجام شد، کارگاه های آموزشی متعددی در زمینه ی فعالیت های پژوهشی در واحد با همکاری اعضاء هیئت علمی برگزار شد که  می توان به کارگاه ریجستری، پروپوزال نویسی، مقاله نویسی، جستجوی منابع و .... اشاره نمود.

از دیگر فعالیت های واحد نیز می توان به جذب مشاوران پژوهشی اشاره نمود که این واحد با حضور مشاوران متعدد مشاوره هایی را در زمینه های مختلف پژوهشی به پژوهشگران ارائه می دهد. 

در حال حاضر در این واحد 200 طرح مختلف در قالب طرح تحقیقاتی، پایان نامه و ریجستری مورد بررسی قرار گرفته و از این تعداد 100 مورد تایید نهایی شده و  سایر موار نیز در حال بررسی  توسط داوران و کارشناسان پژوهشی می باشد، همچنین این واحد در چاپ بیش از 150 مورد مقاله  و 5 مورد ثبت اختراع با اعضای هیات علمی و دانشجویان و پژوهشگران همکاری داشته است. این واحد در سال 98 موفق به کسب رتبه سوم کشوری از بین دانشگاه های تیپ دو گردیده است.

در نهایت در سال های 1402-1399 از بین واحدهای توسعه تحقیقات بالینی دانشگاه علوم پزشکی همدان رتبه اول را کسب نموده است.

 

تاریخ بروزرسانی 1403/04/09

espritportal

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام