صفحه اصلی > آموزش به بيماران 


  چاپ        ارسال به دوست

شير مادر منبع غني از سلولهاي بنيادي

شير مادر منبعي غني از سلولهاي بنيادي است و مي توان با استفاده از اين سلولها به افراد مبتلا به بيماريهايي مانند پاركينسون و ديابت كمك كرد.

 

كارشناس آموزش بيمارستان فاطميه بيان كرد :فايده استخراج سلولهاي بنيادي از شير مادر اين است كه ميتوان آنها را به طور غير تهاجمي به دست آورد.سلولهاي بنيادي ناشي از شير مادر نه تنها مي توانند به سلولهاي پستان تبديل شوند بلكه بسته به محيط كشتي كه در آن رشد مي كنند مي توانند به سلولهاي استخوان ،غضروف ،چربي ،مغز ،كبد و لوزالمعده تبديل شوند.

 

-در حال حاظرمحدوديت هاي درماني براي استفاده از سلولهاي بنيادي وجود دارد زيرا سلولهاي بنيادي با استفاده از روشهاي تهاجمي به دست مي آيند از اين رو سلولهاي بدست آمد پتانسيل تفكيك پذيري محدودي دارند

 

محققان اعتقاد دارند درصورتي كه بتوانيم خواص اين سلولها و نقش آنها را در پستان و بچه اي كه از شير مادر تغذيه كرده است در يابيم ،در آن صورت مي توانيم از آنها به عنوان الگو هايي براي درمان هاي ابداعي با سلولهاي بنيادي استفاده كنيم.

 

ايشان در ادامه بيان كردند :درمان با سلولهاي بنيادي يك فناوري بسيار اميد وار كننده است به طوري كه هر سال بيش از 1000 پيوند سلولهاي بنيادي در استراليا و بيش از 60 هزار پيوند در سراسر جهان انجام مي شود.


١٣:٥٠ - 1394/02/05    /    شماره : ١٤٠٦٦    /    تعداد نمایش : ١٧١٥خروج
 بروزرساني اخبار : واحد روابط عمومي

تمامي حقوق  مادي و معنوي متعلق به بيمارستان فاطميه مي باشد 

Copy right: 2010-2012 Hospital Fatemieh Hamedan - All rights reserved