صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز ناباروری بیمارستان فاطمیه همدان همچنان پیشتاز در روشهای نوین درمان ناباروری

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فاطمیه خانم نابارور پس از گذشت 13 سال ناباروری و درمان ،امروز نوزاد خود را که از طریق  PRP تخمدانی  بارور شده را  درآغوش گرفت.

 عمل PRPتخمدانی برای اولین بار در کشور با موفقیت توسط  خانم دکتر فریمانی ،متخصص زنان و زایمان جهت بیمار  انجام شده و امروز نوزاد سالم در بیمارستان فاطمیه متولد گردید.

دکتر فریمانی گفتند:

این نوزاد ، اولین نوزاد حاصل  از طرح تحقیقاتی مصوب دانشگاه علوم پزشکی همدان از زوجی با سایقه حدود  ۱۳ سال نازایی اولیه و  ده بار IVF ناموفق به علت پاسخ تخمدانی  ضعیف می باشد که با استفاده از تزریق داخل تخمدانی PRPوانجام همزمان میکروتسه (micro TESE) باردار گردیده که  منجر به  تولد اولین نوزاد زنده حاصل از این روش دردنیا گردیده است.

در این روش PRP با هدایت سونوگرافی در تخمدان افرادی که پاسخ ضعیف تخمدانی در سیکل های قبلی داشتند تزریق شده ،سپس 2 ماه بعد مجددا تحت تحریک تخمک گذاری و پانکچر قرار میگیرند.

 گرچه  بارداری ۹ هفته با استفاده از این روش برای اولین بار در فوریه ۲۰۱۸   توسط یک محقق امریکایی در مجله GYN&Endocrinology  گزارش شده است و در صورت ادامه بارداری هنوز به نه ماهگی نرسیده است  اما این مورد اولین  گزارش تولد زنده حاصل از استفاده از این روش در بیماران با پاسخ ضعیف تخمدانی  دنیا میباشد.

 

سال گذشته هم بارداری خودبخودی منجر به تولد زنده با استفاده از این روش نوین در اینگونه از بیماران توسط همین محقق (دکتر فریمانی)گزارش گردید وی همچنین در سپتامبر ۲۰۱۶ گزارش اولین بارداری حاصل از استفاده از تزریق داخل رحمی PRPدر بیماران با شکست مکرر بارداری در دنیا را طی مقاله علمی در «ژورنال ریسرچ این هلث ساینس »را به چاپ رسانید

 

 

.

 


١٣:٣٥ - 1397/04/06    /    شماره : ٧٣١٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٠خروج
 بروزرساني اخبار : واحد روابط عمومي

تمامي حقوق  مادي و معنوي متعلق به بيمارستان فاطميه مي باشد 

Copy right: 2010-2012 Hospital Fatemieh Hamedan - All rights reserved