صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

نوزاد 24 هفته نارس با وزن 500 گرم به زودی به آغوش خانواده سپرده میشود

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز فاطمیه ، نوزادی در تاریخ 26/2/99 با سن بارداری 24 هفته در بیمارستان فاطمیه چشم به جهان گشود ،که با توجه نارس بودن نوزاد ،تمامی اقدامات تخصصی از همان ثانیه های ابتدایی جهت ادامه حیات نوزاد شروع گردید .

دکتر بصیری ،فوق تخصص نوزادان ،قابلیت زنده ماندن نوزادان نارس را  یک چالش مهم برای پزشکان زنان و نوزادان عنوان نمود که می‌تواند در تصمیم گیری  نحوه زایمان و ارزیابی مراقبت‌های پس از تولد تاثیر بگذارد.

رییس بخش مراقبت های ویژه نوزادان ، مشکلات تنفسی، آسفیکسی، آنومالی مادرزادی،عدم تکامل قلب ، مغز  و عفونت‌ها را از علل مستعد کننده مرگ نوزادان نارس شمرد و در سن بارداری کم تر از 25 تا 26 هفته احتمال زنده ماندن در شرایط کنونی تقریبا 10 تا 15  درصد است.

خوشبختانه نوزاد 500 گرمی 24 هفته ،در حال حاضر وابسته به اکسیژن نمی باشد و تغذیه با شیر را  تحمل می نماید.

 و امیدوار هستیم با همین روند درمان و  بهبود به زودی نوزاد به آغوش مادر سپرده شود

این موفقیت برای اولین بار در این مرکز رخ نداده و نوزاد قبلی که در این مرکز متولد شده و تحت درمان قرار گرفته بود در حال حاضر کلاس چهارم می باشد.

دکتر بصیری در پایان از پیشرفت خدمات تخصصی نوزادان و امکانات بخش های مراقبت های ویژه نوزادان ابراز رضایتمندی نموده و آمار زنده ماندن نوزادان نارس در کشور را رو به افزایش دانستند.١٤:١١ - 1399/04/09    /    شماره : ١٠٥٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٨خروج
 بروزرساني اخبار : واحد روابط عمومي

تمامي حقوق  مادي و معنوي متعلق به بيمارستان فاطميه مي باشد 

Copy right: 2010-2012 Hospital Fatemieh Hamedan - All rights reserved