صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز فاطمیه در پویش ملی مبارزه با سرطان

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فاطمیه ، به مناسبت هفته پیشگیری از سرطان با همت واحد آموزش همگانی برنامه های آموزشی جهت مراجعین و بیماران صورت گرفت.

از جمله برگزاری کلاس های آموزشی " پیشگیری از سرطان کولورکتال"  در سالن اطلاعات، سالن انتظار نازایی و آزمایشگاه.

پخش کلیپهای آموزشی* سرطان* در لابی بیمارستان و نصب بنر در راهروهای مرکز ، تدوین ونصب پیامهای آموزشی مقابله با سرطان در بورد های آموزشی. ونصب تابلوی * پیشگیری از سرطان* در ورودی بخش نازایی.

سرطان ها از مهم ترین بیماری های غیر واگیر هستند که بار بیماری عمده ای را به جامعه تحمیل می کنند. سرطان دومین عامل شایع مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل مرگ در کشورهای در حال توسعه است.

تغییر در سبک زندگی، کنترل نسبی بیماری های واگیر، افزایش عوامل خطر محیطی و مسن شدن جمعیت، از عوامل افزایش بیماری سرطان در چند دهه اخیر محسوب می شود.

همچنین رواج زندگی کم تحرک و ماشینی که به طور معمول با تغذیه ناسالم و اضافه وزن همراه است و افزایش استرس و آلودگی هوا و عواملی از این قبیل را باید مهم ترین عوامل زمینه ساز ابتلا به سرطان دانست.

در حال حاضر، پیشگیری از بروز سرطان ها با کنترل عوامل خطر و تشخیص زودرس با هدف درمان قطعی در مورد بسیاری از سرطان ها امکان پذیر است، بیش از یک سوم تمام موارد سرطان ها قابل پیشگیری و یک سوم دیگر به شرط تشخیص زود هنگام بالقوه درمان پذیر هستند.

هفته ملی مبارزه با سرطان که از یکم تا هفتم بهمن اعلام شده، فرصت مناسبی است تا تمامی سیاستگذاران داخلی و خارجی حوزه سلامت، هماهنگ با هم در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری سرطان اقدام کنند.

در واقع هدف کلی پویش ملی مبارزه با سرطان، کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان و از اهداف اصلی آن، افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن و جلب مشارکت سیاستگذاران و مجریان سلامت درون بخشی و برون بخشی در کنترل عوامل خطر سرطان با تأکید بر مشکلات منطقه ای است.

 


١٠:٠٠ - 1398/11/06    /    شماره : ١٠١٤٤٩    /    تعداد نمایش : ٣١خروج
 بروزرساني اخبار : واحد روابط عمومي

تمامي حقوق  مادي و معنوي متعلق به بيمارستان فاطميه مي باشد 

Copy right: 2010-2012 Hospital Fatemieh Hamedan - All rights reserved